Mercedes-Benz

Olej pre nákladné autá a vany Mercedes-Benz

Nákladné autá Mercedes-Benz, HGV a ľahké úžitkové vozidlá môžu ťažiť z vysoko výkonných syntetických olejov Mobil Delvac™, ktoré boli formulované pre splnenie špecifikácie Mercedes-Benz. Či už potrebujete olej pre Actros, Atego alebo Sprinter,  existuje ucelená rada olejov Mobil Delvac, na ktoré sa môžete spoľahnúť.

Špecifikácia typických motorových olejov/schválenia pre použitie pre nákladné automobily Mercedes-Benz

Či už potrebujete olej Mercedes MB-Approval 228.51 alebo Mercedes MB-Approval 228.5, pomocou funkcie Ktorý olej  zistíte, aký olej je vhodný pre vaše úžitkové vozidlo Mercedes-Benz.

Oleje Mobil Delvac Motor pre nákladné autá  Mercedes-Benz*

  • Mobil Delvac 1 LE 5W ™ -30
  • Mobil Delvac 1 SHC ™ 5W - 40
  • Mobil Delvac ™ XHP LE 10W - 40
  • Mobil Delvac ™ XHP Extra 10W - 40

Najnovšie špecifikácie a schválenia výrobku pre tieto produkty Mobil nájdete v Technickom liste

Ako môžem ušetriť peniaze pomocou Mobil Delvac 1™?

Plne syntetické oleje Mobil Delvac 1 cirkulujú v motore vozdiel Mercedes-Benz ľahšie ako tradičné minerálne oleje, takže motory môžu pracovať efektívnejšie. Mobil Delvac 1 tiež začne pracovať rýchlejšie, takže váš motor dosahuje špičkovú prevádzkovú účinnosti rýchlejšie. Či už ide o menej alebo viac zaťažované vozidlá,  tieto výhody znamenajú potenciálnu úsporu paliva, čoho následkom sú ušetrené peniaze na naftu.

Ako pomáha Mobil Delvac splniť  Euro IV a Euro V v súvislosti s mojimi vozidlami Mercedes-Benz?

Mobil Delvac 1 LE 5W - 30 a Mobil Delvac XHP LE 10W - 40 so systémom ochrany emisie obsahujú pokročilé prísady, ktoré boli odborne navrhnuté tak, aby pomohli predĺžiť životnosť a udržiavať efektívnosť systémov na zníženie emisií  ako je napríklad Mercedes-Benz filter pevných častíc (DPF). DPF sa používa na splnenie požiadaviek na emisie noriem Euro IV a Euro V. Produkty, ktoré udržujú účinnosť DPF budú taktiež podporovať nadchádzajúce emisné limity Euro VI 2014/2015.

Ako nájdem správny olej pre moje úžitkové vozidlo Mercedes-Benz? 

Je dôležité používať správny olej v kamióne alebo v ľahkom úžitkovom vozidle v súlade so špecifikáciami Mercedes-Benz. Použitie správneho produktu Mobil Delvac počas rutinnej údržby, ktoré je v súlade s užívateľskou príručkou vášho vozidla nemá vplyv na záruku výrobcu. Ak potrebujete vybrať ten správny Mobil olej pre váš model, použite nástroj na vyhľadávanie Ktorý olej.