FAQ

Prečo sú syntetické motorové oleje tak dobré?
 
Motorové oleje pozostávajú zo základových olejov a prísad. Syntetické mazivo obsahuje viac vysoko rafinovaných základových olejov ako bežné minerálne oleje, čím ponúka vynikajúcu ochranu a výkon. Syntetické motorové oleje poskytujú množstvo výhod, ktoré udržujú v chode motor vášho vozidla pri optimálnom výkone po mnoho rokov. Takýto olej napríklad pomáha zabrániť opotrebeniu, udržiava motor čistý, ľahko idúci, udržuje viskozitu, zabraňuje korózii a znižuje trenie.
 
Prečo nezistiť skutočnosť, ktorý olej je vhodný pre Vaše auto? 
 
Ako mám zlikvidovať použitý syntetický motorový olej?
 
Ako u bežných motorových olejoch, taktiež by mali byť dodržiavané rovnaké postupy šetrné k životnému prostrediu. Pre podrobnejšie pokyny k likvidácii sa obráťte sa na miestnu agentúru pre životné prostredie, alebo regulačný orgán.
 
Aký je rozdiel medzi plne syntetickým a polosyntetickým motorovým olejom?
 
Všetky motorové oleje sú vyrobené zo základových olejov a prísad. Plne syntetické motorové oleje obsahujú 100 % nekonvenčných, vysoko výkonných kvapalín. Polosyntetický motorový olej (tiež nazývaný "zmes") obsahuje menšie percento týchto vysoko výkonných kvapalín v kombinácii s konvenčným minerálnym olejom.
 
Mobil 1 je plne syntetický motorový olej.
 
Prečo používať Mobil 1 a nie iný syntetický olej?
 
Mobil 1 ponúka veľmi vysokú úroveň ochrany motora. V roku 1974, keď bol Mobil 1 uvedený na trh, bol prvým široko dostupným automobilovým syntetickým mazivom na trhu. Dnes je Mobil 1 stále všeobecne uznávaným moderným mazivom.
 
Môžu byť rôzne syntetické motorové oleje miešané dohromady?
 
Áno. V prípade potreby miešania je Mobil 1  plne kompatibilný s konvenčnými motorovými olejmi, polosyntetickými motorovými olejmi a inými syntetickými motorovými olejmi. Avšak,  je dobré vedieť to, že riedenie Mobil 1 môže znížiť jeho výkon.
 
Je Mobil 1 vhodný na " stop - štart " jazdenie?
 
Áno. Voľne tečúci Mobil 1 začína chrániť okamžite po naštartovaní motora, takže je ideálnou voľbou ak väčšina šoférovania pozostáva z krátkych ciest. Pri krátkych vzdialenostiach - rýchla cesta do práce, školy, alebo cesta do obchodov – má motor sotva čas na zahriatie než sa znova vypne, takže je potrebná vynikajúca ochranu pre studený štart
 
Ako bolo preukázané  v testoch, Mobil 1 stále voľne prúdi pri teplotách až mínus 40 ° C a tým pádom sa môže pri štartovaní dostať do všetkých pohyblivých častí motora o 10 sekúnd rýchlejšie ako niektoré konvenčné oleje. To znamená, že Mobil 1 začne chrániť motor ihneď, chráni ho a šetrí peniaze za náklady na pohonné hmoty a údržbu. Čo samozrejme znamená aj spoľahlivejšie štartovanie, dokonca aj v tých najchladnejších ránach.
 
Je Mobil 1 vhodný aj pre dlhotrvajúce šoférovanie po diaľniciach?
 
Áno, vynikajúca ochrana aj pri extrémnych teplotách robí Mobil 1 ideálnym, ak väčšina vášho šoférovania pozostáva z jazdenia po vysokorýchlostnej diaľnici. Ak často robíte autom dlhé vzdialenosti  na rýchlostných cestách, motor vášho vozidla sa extrémne zohrieva a môže vyžadovať vyššiu spotrebu paliva. Tým sa  v podstate eliminuje opotrebovanie motora a Mobil 1 udržiava motor v takmer rovnakom stave ako v deň,  kedy bol umiestnený do vozidla. To znamená, že váš motor bude fungovať stále spoľahlivo aj pri dlhých  cestách  a bežať efektívnejšie a spotrebúvať menej paliva.
 
Je Mobil 1 vhodný pre výkonnú jazdu?
 
Áno. Vyskúšaný a testovaný na najvyššej úrovni motoristického športu, popredný svetový syntetický motorový olej je najlepšou voľbou pre nadšených vodičov. Ak výkon naozaj záleží na vás, budete neustále klásť extrémne nároky na motor vášho vozidla. A ako tím F1 Vodafone McLaren Mercedes vie, že pomocou správneho maziva môže vidieť významný rozdiel, čo sa týka zvýšenia výkonu. Navyše, pomocou Mobil 1 si budete môcť vychutnať to, že viete, že motor vášho vozidla má maximálnu ochranu, bez ohľadu na to, ako drsne šoférujete.
 
Ponúka Mobil 1 hodnotu za vynaložené peniaze?
 
Áno. Kým Mobil 1 stojí o niečo viac než ostatné motorové oleje (jednoducho preto, že jeho výroba stojí viac) budete spokojnejší pri použití jeho jedinečnej formulácie, ktorá je výsledkom obrovských neustále pokračujúcich investícií do výskumu a vývoja.
 
Ale oplatí sa priplatiť si?
 
Áno. Vynikajúca ochrana poskytovaná technológiou Mobil 1 môže udržať motor v prakticky rovnakom stave ako v deň, kedy bol umiestnený do vozidla a taktiež môže pomôcť  vyhnúť sa značným potenciálnym nákladom na údržbu. Rovnako je dôležité, že voľne tečúci olej  Mobil 1 šetrí energiu v motore vášho vozidla, čo pomáha k menšej spotrebe paliva. Takže zatiaľ čo Mobil 1 vám na začiatku môže stáť trochu.